Príprava na tehotenstvo – čo by ste mali zaradiť do jedálnička a tipy na to, ako rýchlejšie otehotnieť

Tehotenstvo je pre ženu náročným, ale zároveň krásnym obdobím, kedy sa pripravuje na príchod svojho dieťaťa. No myslieť by na neho mala začať už predtým, než otehotnie. Správna strava, prijímanie špecifických vitamínov a iné veci dokážu dopomôcť k rýchlejšiemu otehotneniu a zdravému tehotenstvu.

Príprava na tehotenstvo – čo by ste mali zaradiť do jedálnička a tipy na to, ako rýchlejšie otehotnieť Foto: unsplash.com

Čo dodržiavať pred otehotnením

Na zdravý vývin dieťaťa má jeho matka obrovský vplyv. Pri dodržiavaní určitých pravidiel už pred počatím dokážete vynosiť zdravé bábätko a pripraviť tak svoje telo na túto úlohu aj na pôrod. Nikdy nie je neskoro ani skoro na to, aby ste s týmito vecami začali, to si zapamätajte.

V rámci prípravy na tehotenstvo by ste mali chodiť na pravidelné preventívne prehliadky k lekárovi, dodržiavať pitný režim, no zároveň to s tekutinami nepreháňať. Dôležitá je aj fyzická kondícia a podiel svalovej hmoty v tele, no a rozlúčiť by ste sa mali aj so zlozvykmi, akými sú fajčenie, alkohol či množstvo nezdravého jedla.

Správna strava je základ

Strava má v našom živote obrovský význam. Dokáže liečiť, byť prospešná, no pri nesprávnej strave sa môžu vyskytnúť aj zdravotné komplikácie, a to aj pri tehotenstve. Dbajte na to, aby ste prijímali dostatok vitamínov a minerálov zo stravy a v prípade, že budete mať nejakej látky nedostatok, tak to treba riešiť doplnkami stravy.

V lekárni nájdete špeciálny komplex vitamínov pre tehotné ženy, ktorý síce býva drahší, no oplatí sa do neho investovať. Základom je ale kyselina listová, ktorú lekári odporúčajú zaradiť do stravy už niekoľko mesiacov pred otehotnením.