Ako sa starať o vaše ruky – takto zabránite vzniku vrások!

Čím ste staršie, tým viac nedokonalostí sa na pokožke objavuje. Starnutie môžete spomaliť správnou starostlivosťou nie len na tvári, krku a dekolte, ale aj na rukách. Práve toto sú tie najčastejšie miesta, na ktorých sa starnutie najrýchlejšie odzrkadlí. Ako na správnu starostlivosť o vaše ruky?

Ako sa starať o vaše ruky – takto zabránite vzniku vrások! (Foto: unsplash.com)

Krémovanie

Krémovanie patrí medzi základnú starostlivosť  a prevenciu proti starnutiu. S tým by ste mali mali začať ešte predtým, než sa prejavia akékoľvek znaky starnutia. Základom je voľba správneho krému. Ten by mal byť dostatočne hydratačný, no nemali by ste mať lepivý pocit na rukách. Ideálne je aplikovať ho aspoň dvakrát denne. Najmä v zime, keď sa ruky najviac vysušujú je krémovanie nevyhnutné.

Krémovanie rúk na noc upokojuje pokožku a udržiava jemné vrásky pod kontrolou. Nebojte sa, že by ste si krém odtlačili alebo sa nevpil. Aby sa dostával krém čo najhlbšie, tak je dôležité zbaviť sa odumretej kože. Raz týždenne preto použite peelingový krém. 

Kúpeľ a zábaly pre ruky

Ak chcete svojim rukám dopriať extra starostlivosť, aspoň dva razy do mesiaca by ste im mali dopriať kúpeľ alebo zábal. Na kúpeľ môžete použiť olivový, mandľový, levanduľový alebo ružový olej. Dve lyžice oleja zmiešajte s teplou vodou v miske alebo umývadle, nechajte v nej ruky po dobu 15 minút a užívajte si zmäkčenú pokožku.

Parafínové zábaly zlepšujú prekrvenie pokožky na rukách, uvoľňujú svaly a kĺby, zjemňujú pokožku a prehrievajú ju. Na pár sekúnd vložíte ruky do parafínu, zabalíte do igelitových rukavíc a necháte 20 minút pôsobiť. Potom ho už len stiahnete z prstov.