Chcete mať vo vyššom veku stále krásne a mladé ruky? Tipy a triky, ako na to!

Ruky sú našou vizitkou. Či už na pracovnom pohovore, na rande alebo len pri obyčajnom stretnutí s neznámym človekom si buďte istí, že jednou z mála vecí, ktoré si na vás bezprostredne po zoznámení všimne, sú vaše ruky. Mali by ste sa o ne preto dostatočne starať. Čo však robiť s pribúdajúcim vekom?

Chcete mať vo vyššom veku stále krásne a mladé ruky? Tipy a triky, ako na to!
(zdroj: unsplash.com)

Možno nezostarnú rýchlo, ale…

Ruky popri všetkých ostatných častiach tela zvykneme zanedbávať, a pritom za nás robia toľko vecí. Odborníci tvrdia, že práve vďaka nim a pokožke na dekolte sa dá najjednoduchšie odhadnúť vek ženy. Do svojich povinností preto určite zaraďte aj rituály pre krásne ruky. A čím ste staršia, tým intenzívnejšie by to malo byť. Nie každému síce ruky starnú rovnako, ale časom sa u každého prejavia isté znaky stareckosti. Či už ide o starecké škvrny, spôsobené predovšetkým častými návštevami solária alebo nadmerným pobytom na slnku.

Chráňte si pokožku aj nechty

Prvé, na čo by ste sa mali zamerať, ak sú vaše ruky príliš vysušené, alebo vyzerajú príliš staré na váš vek, je mydlo, ktoré používate. Nedávna pandémia v nás zanechala zvyk umývať si ruky takmer pri každej príležitosti, ale v skutočnosti nadmerné umývanie rúk žiadnej pokožke neprospieva. Pre citlivú pokožku určite zvoľte hydratačné mydlo a po každom umytí si ruky nakrémujte. Aj dezinfekčné prostriedky používajte len také, ktoré nemajú vysoký obsah alkoholu. Hydratovať pokožku nemusíte len krémami, dôležitý je aj pitný režim. Pri každej pre ruky namáhavej činnosti používajte rukavice. Áno, možno sa vám bude zdať divné použiť ich napríklad pri umývaní riadu, ale ani neviete, ako veľmi to vašim rukám a predchádzaniu ich poškodenia pomôže.

Nezabúdajte na peeling

Stavte aj na peeling. Zbavenie sa odumretej pokožky totiž môže byť pre tú zdravú regenerujúce. Natierajte si opaľovacím krémom aj ruky. Často na nich totiž zabudneme a bez SPF faktora trpia. Výživa však ide zvnútra. Snažte sa preto upraviť aj stravu, aby ste starnutiu pokožky zabránili. Najhoršie, čo pre svoje ruky môžete urobiť, je obhrýzať si nechty. Radšej si kúpte antistresovú loptičku. Ak už na rukách pozorujete prvé vrásky, zainvestujte do krému s obsahom kyseliny hyalurónovej. Ak pravidelne navštevujete manikérku, tak vám pravdepodobne pravidelne robí aj masáž rúk. Je to nielen príjemné a relaxačné, ale aj dobré na prekrvenie. Správne techniky nájdete aj na internete a pokojne si podľa nich môžete urobiť aj samomasáž, alebo o ňu požiadať niekoho zo svojich blízkych.